Liigu põhisisu juurde
Pisipilt Sinu salapärane teadvus inimaju suurima mõistatuse lahendamine
raamat

Sinu salapärane teadvus inimaju suurima mõistatuse lahendamine

Ilmunud: 2019Keel: eestiStandardnumber: 9789949855476
teadvus
peaaju
ajutalitlus
psühhofüsioloogia
neuropsühholoogia
neuroteadused
uuringud
e-raamatud
"Kui kaugele on teadlased jõudnud inimaju kõige suuremate saladuste avastamisel? Inimkond teab väga palju maailmast enda ümber, kuid see, mis toimub meie peas, on jäänud siiani suuremas osas mõistatuseks. Mis toimub seal kummalises maailmas – inimmeeles –, mis teeb meid nii iseloomulikult inimlikuks? Teadvus ühendab aistingud, ettekujutused, tajud, mõtted ja mälestused ning vormib nendest ainulaadse sulami, mis moodustab meie isiksuse. Tänu sellele oleme teadlikud maailmast enda ümber ja iseendast. Kuidas on võimalik, et see kõik tekib justkui juhuslikult umbes kilogrammist ajurakkudest – see on üks maailma suurimaid lahendamata mõistatusi. „Sinu teadvuse saladustes“ viivad maailma juhtivad aju-uurijad ja New Scientisti meeskond lugeja põnevale rännakule läbi inimmeele, püüdes jõuda selgusele, mis see teadvus siis ikkagi päriselt on ning mida me võime selle kohta õppida siis, kui asjad viltu lähevad. Arutletakse selle üle, kas inimene suudab kunagi ehitada teadlikke masinaid, mida saame loomade teadvust uurides teada inimeste kohta, ja uuritakse vaba tahet. "
näita rohkem
Pealkirjad:
Sinu salapärane teadvus [Võrguteavik] : inimaju suurima mõistatuse lahendamine Your conscious mind : unravelling the greatest mystery of the human brain. Eesti keeles
Autorid:
Kallis, Krista, 1946- tõlkija Rooseniit, Anu, 1980- toimetaja Ilves, Virge, 1975- kujundaja Gravy, Saul, illustreerija New Scientist (ajakirjatoimetus)
Kategooriad
Tervis (95)
Sellele väljaandele ei ole veel kommentaare. Ole esimene!